Tento web využívá soubory cookies. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto stránek, souhlasíte s pravidly pro užívání cookies.

Pokračovat

Vybrat ten správný název pro výrobek, službu nebo firmu je jedním z nejsložitějších úkolů pro marketing každé firmy. Koneckonců i taková Siri – dnes již slavná osobní asistentka každého majitele telefonu od firmy Apple – se Stevovi Jobsovi vůbec nelíbíla a představoval si jiné pojmenování. Nakonec ho však nenapadlo nic lepšího a tak dostala Siri zelenou. Takové správné jméno totiž musí co nejlépe vystihovat danou službu či výrobek, musí být krátké a snadno zapamatovatelné, dobře se vyslovovat a skloňovat, líbit se, být originální a nadčasové.

Od začátku nám bylo jasné, že hledáme jméno nikoliv pro pouhý počítačový systém, ale pro Vaši osobní asistentku, BeTy je zkrátka něco více. Podívali jsme se, jak na to jde konkurence. Našli jsme Sirius, Prometheus, Isos, Sus, Golem, Yeti, Wepos, Abakus, OK Net, FinData, myOVB, Allin, Pepu nebo Experta. Nakonec jsme se rozhodli, že to necháme na Vás poradcích a na jarním kongresu vyhlásili kreativní soutěž o název naší nové asistentky/asistenta. O nejlepších návrzích jsme pak nechali hlasovat naše BT Insidery. Z ankety nám vyšli 2 favorité – BeTy a Iris. Po důkladném rozboru patentově právních otázek jsme zjistili, že jméno Iris nese již několik desítek produktů a služeb, včetně počítačového software.

A tak se nám narodila BeTy. Vaše moderní osobní asistentka. Věříme, že vám bude dělat jen radost.

 

Napsat komentář

Required fields are marked (*)