Tento web využívá soubory cookies. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto stránek, souhlasíte s pravidly pro užívání cookies.

Pokračovat

RIP (Ryzí index pojištění) je nákladový ukazatel, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí investičního životního pojištění, a to ve srovnání s úmrtnostními tabulkami Českého statistického úřadu. Zjednodušeně řečeno, počítá výši průměrné nákladové a ziskové marže pojišťoven a hodnotí tak „předraženost“ ceny pojištění úmrtí na českém trhu.

Více o tomto indexu, proč jsme jej vytvořili a co od něj čekat, najdete v tomto článku na blogu.

Od 1. 5. 2014 jsme nákladový ukazatel RIP aktualizovali. Kromě drobného zpřesnění metodiky výpočtu dochází k následující aktualizaci:

  • UNIQA zveřejnila novou edici RŽP-D. Jednou z pozitivních změn je i výrazné snížení ceny pojištění úmrtí ve srovnání s původní verzí RŽP-D.
  • AXA zveřejnila nové pojištění TREND MAX. Na rozdíl od předchozí varianty produktu KUMULATIV, který byl postaven na dnes již zastaralých úmrtnostních tabulkách, přechází pojišťovna u tohoto produktu na tabulky nové, což se pozitivně odrazilo do ceny pojištění úmrtí.
  • Nově zohledňujeme i to, že některé pojišťovny (METLIFE, ALLIANZ) cenově zvýhodňují určité segmenty klientů (nekouří, absolvují preventivní prohlídky atd.)

 

A jaké jsou výsledky po této aktualizaci? Vítězem není jedna pojišťovna, ale rovnou dvě: pojišťovna UNIQA a METLIFE.

U nové edice RŽP-D (UNIQA) jsou základní sazby pojištění úmrtí v průměru nejnižší ze všech uvedených pojišťoven. Pro určitý segment klientů ale vychází cenově zajímavě pojištění GARDE 3.0 (METLIFE). Tato pojišťovna potěší nižší cenou za pojištění úmrtí zejména ženy, které mají administrativní povolání, nekouří a pravidelně chodí na veškeré preventivní prohlídky (program METLIFE FAIR).

Sláva vítězům, čest poraženým! Konkurenční boj mezi pojišťovnami právě odstartoval. Která další pojišťovna sníží cenu pojištění úmrtí nebo poskytne slevy za zdravý životní styl?

Tabulku RIP k 7. 5. 2014 najdete zde.

RIP tabulka nahled

Náš tip: Čtete tento příspěvek s delším časovým odstupem a nejste si jistí, která je nejaktuálnější verze Přehledu nákladovosti IŽP podle indexu RIP? Najdete ji vždy v původním článku o RIP indexu.

Upozornění: Cena pojištění není nejdůležitějším kritériem výběru pojistného produktu. Kvalitativní parametry pojistných produktů najdete v on-line metodikách v BeTy.

Napsat komentář

Required fields are marked (*)