Tento web využívá soubory cookies. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto stránek, souhlasíte s pravidly pro užívání cookies.

Pokračovat

RIP (Ryzí index pojištění) je nákladový ukazatel, který porovnává cenu za riziko smrti v rámci hlavního krytí investičního životního pojištění, a to ve srovnání s úmrtnostními tabulkami Českého statistického úřadu. Zjednodušeně řečeno, počítá výši průměrné nákladové a ziskové marže pojišťoven a hodnotí tak „předraženost“ ceny pojištění úmrtí na českém trhu.

Více o tomto indexu, proč jsme jej vytvořili a co od něj čekat, najdete v tomto článku na blogu.

Co je nového?

Pojišťovna Generali sjednotila sazby pojištění úmrtí pro produkt ZG63 Bella Vita (u smluv sjednaných po 1. 7. 2015) a výši rizikového pojistného konečně zveřejnila na svých webových stránkách. Trvalo to až příliš dlouho, ale i tak si pojišťovna zaslouží palec nahoru. Automaticky totiž obsadila v ukazateli RIP první místo – základní rizikové pojistné pro případ úmrtí v rámci investičního životního pojištění je totiž jednoznačně nejnižší na trhu. Hodnota RIP je 0 %.

RIP 10 15 nahled

Výhodou pojištění Bella Vita je tak bezesporu relativně nízká cena pojištění úmrtí. Pozor však na výluky, které jsou zejména spojeny s doplňkovým tarifem pojištění úmrtí. Pojišťovna například neplní za úmrtí v důsledku nemocí vzniklých před počátkem pojištění, za sebevraždu či za rizikové aktivity (např. adrenalinové sporty, potápění do hloubky více než 5 metrů, vysokohorskou turistiku po náročném terénu, vodní sporty na divoké vodě a sporty s obdobným rizikem).

Kompletní přehled výluk najdete v online metodikách životního pojištění v BeTy.

Do srovnání jsme také nově zařadili pojišťovnu NOVIS s produktem Univerzální pojištění pro zdravý a dlouhý život. Hodnota RIP je 69 % a cena pojištění smrti je tak ve srovnání se silnou konkurencí na českém trhu zatím značně vysoká.

Napsat komentář

Required fields are marked (*)