Americké akcie zřejmě čeká korekce (Týden 17)

Minulý týden proběhl bez významnějších makroekonomických vlivů. Globální akciové trhy posílily s výjimkou Spojených států, kde je patrné, že bezbřehý růst tamních trhů započatý v únoru naráží na svoje hranice. A to jak technické, tak také fundamentální. Výsledková sezóna je prozatím příznivá a společnosti překonávají očekávání. Je však třeba mít na paměti, že tato očekávání jsou velice nízká. Jak ukazuje...

Minulý týden proběhl bez významnějších makroekonomických vlivů. Globální akciové trhy posílily s výjimkou Spojených států, kde je patrné, že bezbřehý růst tamních trhů započatý v únoru naráží na svoje hranice. A to jak technické, tak také fundamentální.

Tydenni komentar 17 2016 obr 1Výsledková sezóna je prozatím příznivá a společnosti překonávají očekávání. Je však třeba mít na paměti, že tato očekávání jsou velice nízká. Jak ukazuje horní graf, pohybuje se hlavní americký index v blízkosti silné technické resistence a u prostředního grafu indikátor ukazuje na možnou změnu trendu. Koneckonců i spodní hodnotový indikátor říká, že trh je blízko k tomu, abychom mohli považovat index SPX za nadhodnocený.

Tydenni komentar 17 2016 obr 2O tom, že s cenami US akcií nemusí být něco v pořádku, vypovídají i transakce lidí považovaných zákonem za insidery. Ti podle grafu uveřejňovaného pravidelně v Barron´s akcie svých firem silně prodávají. I další indikátory sentimentu nejsou dalšímu růstu zrovna příznivé a tak by mě korekce akciového trhu nijak výrazně nepřekvapila. Na druhé straně mluvím stále o korekci. Na definitivní změnu trendu bych si celkem jistě prozatím nevsadil.

Poslední týden v měsíci je zpravidla naplněný důležitými makrodaty, kterým bude zřejmě vládnout zasedání amerických centrálních bankéřů. Neočekává se, že by FED již na tomto zasedání zvýšil úrokové sazby. Na druhé straně relativně dobrá data a ve srovnání s počátkem roku zlepšující se globální výhled by mohly bankéře přimět k náznakům, že nevylučují zvýšení sazeb na schůzích konaných kolem poloviny roku 2016. Pokud FED nenaznačí dostatečný prostor pro zvyšování sazeb na červnové schůzi, pak americký dolar nadále oslabí, což bude příznivé pro ceny komodit a aktiva spojená s emerging markets. Souvislost dolaru, cen komodit a emerging markets (konkrétně čínský průmysl) ukazuje další graf z produkce společnosti Black Rock.

Tydenni komentar 17 2016 obr 3

Na závěr uvádíme tradiční souhrnnou tabulku.

Tydenni komentar 17 2016 tab 1

Související články

Výnosy

Pokračující korekce (Videokomentář: Týden 17)

Akcie i dluhopisy nadále klesaly, a to i v reakci na komentář guvernéra FEDu ohledně dalšího tempa snižování úrokových sazeb. Drží se komoditní trh, byť i ropa a v pondělí…

24. 4. 2024 1 minut čtení minut čtení

Poradenství, Výnosy

Hra na štěstí? Ne, správný postup při investování výrazně snižuje riziko ztráty 

Úroky na spořicích účtech klesají. Ještě víc tak poroste investiční apetit Čechů, kteří hledají pro své úspory lepší výnos. Už loni přitom investice v ČR zaznamenaly mimořádný rok. Češi měli…

19. 4. 2024 8 minut čtení minut čtení

Výnosy

Dočkali jsme se korekce (Videokomentář: Týden 16)

Inflace ve Spojených státech dopadla o něco hůře, než se čekalo, a tak je pravděpodobné, že to s rychlejším snižováním úrokových sazeb nebude tak žhavé. Akciový trh reagoval očekávanou korekcí.…

17. 4. 2024 1 minut čtení minut čtení

Zpět na články

Články e-mailem každý pátek

Rádi vám předáme know-how. Nechte nám na sebe kontakt.