Tento web využívá soubory cookies. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto stránek, souhlasíte s pravidly pro užívání cookies.

Pokračovat

Již za necelý měsíc vstoupí  v účinnost regulace provizí za životní pojištění. Ačkoliv text dlouze diskutované kontroverzní novely není příliš dlouhý, přináší mnoho změn pro finanční poradce i jejich servisní firmy. USF připravila stručné grafické shrnutí změn a doporučení, jak je vhodné se na ně v poradenské praxi připravit. Infografiku USF ČR stahujte zde.

infografika USF obr nahled

2komentáře

  1. Tomáš Halas 6. listopadu 2016 v 08:23

    Myslím si , že naši páni poslanci jsou pro tento stát větším nebezpečím , než cokoliv jiného . t´Tato změna zákona je toho jasným důkazem , je to paskvil , který vymyslel někdo , kdo nemá o dané problematice absolutně žádný přehled a změna je nevýhodná hlavně pro klienty.a|a

  2. Milan 14. listopadu 2016 v 09:07

    Tato změna škodí klientům hlavně z důvodu motivace finančního poradce udržet 5 let zastaralý produkt, 5 leté storno je dobré tak na smlouvy s investiční složkou. Nedivím se, pojišťovny a hlavně ty velký mají už v tuto dobu trh pokryty a proto je pro ně lepší, když jim kmen klientů zůstane a přitom sníží náklady na finančního poradce. Připadá mi to jako zneužití zprostředkovatelů, které je posvěcené státem ku prospěchu pojišťoven. Mrzí mě jen to, že není možné se bránit a vytvořit regulaci která vyplývá ze zkušenosti.

    Milan Kratzer

Napsat komentář

Required fields are marked (*)