Tento web využívá soubory cookies. Pokud budete pokračovat v prohlížení těchto stránek, souhlasíte s pravidly pro užívání cookies.

Pokračovat

Srovnávačů, které slouží jako tzv. lead generátory (zdroje kontaktů na klienty), je na trhu hned několik. Možná jste již sami některé vyzkoušeli a neudělali, stejně jako řada poradců, dobrou zkušenost. V Broker Trustu jsme si prověřili a rozhodli se spolupracovat s HYPOnaMÍRU.cz. Jejich model je totiž odlišný. Představí Vám ho Miroslav Majer, zakladatel portálu www.hyponamíru.cz.

Co je HYPOnaMÍRU ?

Jde o webovou hypoteční kalkulačku. Klientům snadno a rychle spočítá hypotéku, hypotečním specialistům přináší reálné leady, tedy aktuální poptávky klientů po hypotečním úvěru. V čem se liší od obdobných projektů?

Klienti jsou prověřeni. Call centrum na základě telefonického hovoru provádí předběžný scoring každého klienta. Zjistí maximum informací a v případě vhodnosti klienta mu sdělí, že jeho poptávka bude předána hypotečnímu specialistovi. Teprve takto ověřený lead se s podrobnou poznámkou dostane do interního systému. V call centru poptávky procházejí přísným filtrem a k hypotečním specialistům dorazí jen cca. 10 % z nich.

Klient má jednoho poradce. Není těžké si představit, jak reaguje klient na telefonát od pátého finančního poradce, který si koupil lead z webového generátoru. HYPOnaMÍRU proto předává lead pouze jednomu konkrétnímu specialistovi k řešení.

Žádná prodleva. Poptávky jsou předávány ještě „teplé“ a hypoteční specialista je o přijetí poptávky neprodleně informován emailem nebo sms zprávou.

Kvalita služby pro klienta. Klient ihned dostává výčet „nabídek trhu“, nikoliv pouze informaci, že bude kontaktován.

Garance. Klienti při kontaktování call centrem vysloveně souhlasí s domluvením schůzky. Za předanými kontakty si opravdu stojíme, proto nabízíme také možnost reklamace, což u jiných generátorů leadů není obvyklé.

Cross-sell zdarma. V neposlední řadě je výhodou, že u smluv sepsaných mimo úvěr není placena žádná provize.

Jak funguje a pro koho je vhodná spolupráce s HYPOnaMÍRU?

Spolupráci je možno navázat s firmami nebo jednotlivými hypotečními specialisty, kteří již mají s uzavíráním hypotečních úvěrů zkušenosti. Jde vždy o dlouhodobou spolupráci, která se navazuje na minimální období 6 měsíců (vyřešení hypotéky a finanční benefity z ní mají delší časový horizont než u některých jiných produktů) a má stanovené měsíční vklady. Výše vkladů je doporučená na základě očekávání partnerů a v neposlední řadě na lokalitě a velikosti vybrané oblasti, přičemž nejnižší počáteční kredit je nutno počítat 10 000 Kč měsíčně.

Pro předávání poptávek byl vytvořen portál Klient na míru. Zde se objevují všechny nové poptávky určené k přijetí konkrétním hypotečním specialistou. Specialista si zde vytvoří vlastní účet, kde přijímá a eviduje své poptávky od předání až po vyplacení provize.

Platba za předaný kontakt má 2 části. První část se hypotečnímu specialistovi strhává z jeho nabitého kreditu okamžitě po předání poptávky a druhá část je tvořena 0,15 % z reálně sjednaného úvěru na základě průvodky k úvěru nahrané do systému.

Modelový příklad:

Ze 100 poptávek call centrum předá pouze asi 10, ty reálné a relevantní. Předpokládaná minimální úspěšnost uzavření jsou pak 3 z 10 takto předaných poptávek. Možný průběh spolupráce demonstruje následující příklad:

 • Firma nahraje kredit ve výši 20 000 Kč/měsíc, což odpovídá zhruba 13 poptávkám v celkovém objemu 20 800 000 Kč.
 • Minimální předpoklad realizace do 4 měsíců je 15 % z objemu předaných poptávek, v našem příkladu ve výši 3 120 000 Kč a dalších 15 % do 6 měsíců, opět ve výši 3 120 000 Kč.
 • Celkem je do 6 měsíců od předání s úspěšností 30 % uzavřeno 6 240 000 Kč v hypotečních úvěrech.
 • Druhá část platby za kontakt je ve výši 0,15 % z objemu uzavřených hypotečních úvěrů, tj. 9 360 Kč.
 • Celkové náklady na uzavřené úvěry jsou součtem první a druhé platby, v našem příkladu 29 360 Kč. Poradce uzavřel hypotéky za 6 240 000 Kč.

Jaké jsou zkušenosti s portálem HYPOnaMÍRU?

V současnosti s portálem spolupracují mimo jiné i specialisté společnosti Finberry, s.r.o, a OK Trust s.r.o. Co říkají?

„S kontakty od HYPOnaMÍRU jsme velmi spokojeni. Narozdíl od konkurence jsou pro nás tyto kontakty exkluzivní a dosahují velké procento výtěžnosti. Na první schůzce se vidíme s 90 % kontaktovaných klientů. Pak už je to jen na nás. Spolupráci s hyponamiru.cz tedy mohu jen doporučit.“

Michal Čapek, ředitel společnosti Finberry,s.r.o.

„Portál HYPOnaMÍRU nás překvapil kvalitou předávaných kontaktů a také množstvím doplňujících informací v poznámce tvořené call centrem. Na schůzku tak můžeme být dokonale připraveni. Zároveň pozitivně hodnotíme vzájemnou komunikaci a možnost reklamace. Se spoluprací jsme opravdu spokojeni.“

Jan Gruza, jednatel společnosti OK Trust s.r.o.

Jak získat více informací?

Ozvěte se prosím přes e-mail info@hyponamiru.cz. Bližší informace se můžete dozvědět i na 12. Broker kongresu, který se koná již 3. listopadu.

2komentáře

 1. Tomáš Šťastný 26. října 2017 v 20:53

  Dobrý den,
  zaujala mě vaše nabídka na odebírání poptávek po hypotečních úvěrech..
  Lze například poptávat kontakty jen z vybrané oblasti?
  Je zde nějaký povinný paušál, který se musí platit po určitou dobu? nebo si jen nabiji ten kredit a ten čerpám dokud ho nedočerpám?

  děkuji
  S pozdravem
  Tomáš Šťastný

 2. Kvasnovsky 27. října 2017 v 09:49

  Hezký den,

  ozvěte se prosím s Vaším dotazem na kontaktní email: info@hyponamiru.cz.

  Ať se daří,

  Váš Broker Trust

Napsat komentář

Required fields are marked (*)